Совет молодых ученых ХНУ » Новости » Культурний проект Європи обговорювали в Острозі

Культурний проект Європи обговорювали в Острозі

Автор: dshev, дата публикации: 26 апреля 2009. Просмотров: 924, комментариев: 0
24-25 квітня 2009 року в Національному університеті «Острозька академія» відбулася міжнародна наукова конференція під загальною назвою «Проблеми культурної ідентичності в ситуації сучасного діалогу культур». Дана конференція періодично проводиться в Острозі, будучи кожного разу присвячена новим аспектам даної проблематики. Цього разу для обговорення учасниками конференції було обрано надзвичайно актуальні проблеми як для сучасної Європи, так і України, об’єднані темою «Проблеми ідентичності та культурний проект Європи».

Науковці та студенти, які приїхали до Національного університету «Острозька академія» практично з усіх регіонів України (Києва, Львова, Івано-Франківська, Донецька Харкова, Одеси, Рівного та ін.), а також запрошені польські дослідники даної проблематики з Ягеллонського університету в Кракові, Університету М. Кюрі-Склодовської в Любліні та інших вишів розглядали основні аспекти європейської та української ідентичності. Перевагою цієї конференції було те, що вона мала інтердисциплінарний характер. Своє бачення того, що таке європейська ідентичність, в чому суть Європи, де проходять її межі, як співвідносяться між собою українська та європейська ідентичності представили філософи, культурологи, соціологи, політологи, філологи та ін.

Учасники конференції звернули увагу на те, що актуальність теми, яка була предметом дискусій, зумовлена загальним станом сучасної культури та культурною ситуацією в сучасній Європі та Україні. Науковці констатували, що сучасна людина відчуває загрозу власній ідентичності, невпевненість у ній та її своєрідну роздробленість. Стверджувалося також і те, що в епоху глобалізації, як називають наш час, національна ідентичність руйнується наднаціональними структурами та транснаціональними утвореннями.

Саме тому науковцями, що зібралися в Острозі було обрано для дискусії такі проблеми як сучасні стратегії ідентичності, міжкультурна комунікація в Європі, проблеми ідентичності в Україні, ідентичність Чужого та чужі ідентичності в Європі, ментальна географія Європи та ін. За результати проведення конференції планується видати збірник наукових праць.

  • 0
 (голосов: 0)


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Новости по теме

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.