Совет молодых ученых ХНУ » Семинары » Реформа аспірантури. Становлення третього циклу освіти і рух до структурованих докторських програм (PhD)

Реформа аспірантури. Становлення третього циклу освіти і рух до структурованих докторських програм (PhD)

Автор: Baudolino, дата публикации: 24 июня 2009. Просмотров: 896, комментариев: 0
Науково-практичний семінар під такою назвою пройде в Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Його мета – відповідь на, здавалося б, просте, а насправді складне і багатоаспектне питання: чим є докторські студії у світі і в Україні, чим вони відрізняються від традиційної аспірантської підготовки?

26 червня 2009 року, п’ятниця

1-й корпус НаУКМА, ауд.301, вул. Сковороди, 2

початок роботи о 10:00

Підписання Україною Болонської декларації поставило нас перед необхідністю реформування (причому до 2010 р.) системи вищої освіти згідно з вимогами Єдиного європейського освітнього простору (ЕНЕАD).

Одна з найважливіших складових цього процесу – створення і ведення науково-освітніх програм т. зв. третього циклу освіти, тобто тих, що ведуть до здобуття вищої наукової кваліфікації – ступеня доктора філософії у певній галузі знань (PhD). Наразі системи підготовки молодих науковців в Україні та за кордоном сутнісно відмінні.

НаУКМА нагромадив, без перебільшення, найбільший в Україні досвід вивчення, адаптації та успішного впровадження докторських програм європейського зразка в освітню практику. Протягом двох років у НаУКМА виконувався міжнародний проект «Впровадження принципів третього циклу вищої освіти ЕНЕАD в Україні», підтриманий Єврокомісією у рамках програми TEMPUS/Tacis, а також науково-дослідна тема «Створення діючої моделі Докторської школи, що відповідає принципам третього циклу освіти ЕНЕАD». Фахівці НаУКМА стажувалися у США, Франції, Іспанії, Норвегії, Швейцарії, вивчаючи досвід організації кращих докторських шкіл Європи та Америки і можливість його імплементації у вітчизняну освітню практику.

Нарешті, 2008 року у НаУКМА була відкрита перша в Україні Докторська школа європейського зразка у складі перших трьох докторських програм («Фінанси», «Масові комунікації», «Охорона громадського здоров’я”). Тож цей практичний досвід, а також можливості його застосування і стануть темою обговорення учасників і – щиро сподіваємося – допоможуть поширити єдиний європейський простір вищої освіти й на Україну.

До участі у семінарі запрошені відповідальні працівники вищої школи, Міністерства освіти і науки, Вищої атестаційної комісії, Комітету з науки і освіти Верховної Ради України.

Додаткова інформація:

Наталія Линник, помічник віце-президента з науково-навчальних студій НаУКМА,

тел 463-66-68.

Автор :
Ганна Трегуб, спеціаліст прес-центру НаУКМА

Портал "Громадський простір" (http://www.civicua.org)

  • 0
 (голосов: 0)


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Новости по теме

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.