Пресса о нас

Автор: Baudolino, дата публикации: 17 ноября 2007. Просмотров: 1155, комментариев: 0

Серед розмаїття сайтів університетських підрозділів і організацій є такі, що вирізняються перш за все цікавою концепцією. Для сайту Ради молодих науковців такою концепцією стало створення віртуального простору для вільного спілкування та обміну ідеями серед молодих науковців.

Раду молодих науковців було створено на межі 80-х – 90-х рр. ХХ ст. На жаль, за словами голови Ради доц. А. М. Домановського, поступово зацікавленість молодих науковців у діяльності організації почала падати. Частково це було пов’язано із проблемністю організації загальних засідань, однаково цікавих і корисних для представників усіх університетських факультетів. І тоді на початку ХХІ століття виникла ідея зробити основним засобом повсякденного спілкування членів Ради офіційний інтерактивний сайт http://www-rmn.univer.kharkov.ua.

- Перша версія сайту виникла 2,5 роки тому, - розповідає доц. А. М. Домановський, - її розробкою займався я. 1,5 роки тому виникла більш прогресивна версія, а 2 місяці тому – остання версія, яка відповідає сучасним вимогам. Вона оновлюється щоденно, і це можна робити з кількох комп’ютерів. Автором дизайну та розробником двох останніх версій виступив В. В. Чабан, аспірант хімічного факультету.

Поступово поняття «Рада молодих науковців» і «сайт Ради» стали майже тотожними. Тобто сайт Ради фактично перетворився на віртуальне місце її засідань. Зареєстровані користувачі можуть публікувати на сайті новини, що стосуються їхніх досліджень, наукових конференцій, конкурсів, грантів та стипендій, культурних подій в Університеті та місті тощо. Остання версія передбачає також можливість створення кожним зареєстрованим користувачем персональної сторінки, де б знаходилася корисна інформація та наукові статті з напрямів його досліджень. Іншою цікавою рубрикою сайту є «Робота», де знаходяться оголошення про вакансії для молодих спеціалістів, а також є можливість розміщення користувачем власного резюме.

Головними завданнями сайту є розвиток горизонтальних наукових зв’язків між молодими науковцями, створення інформаційного простору для спілкування, пошуку колег та обговорення новин науки, освіти й культури. Можна сказати, що певний позитивний досвід у вирішенні цих питань вже є – сайт має близько десяти активних авторів начолі з головними редакторами – аспіранткою філософського факультету Інгою Іштван та студенткою біологічного факультету Марією Кошовою, і адміністраторами – науковим співробітником кафедри фізичної та біомедичної електроніки Д. В. Павленком, аспірантом хімічного факультету В. В. Чабаном, і понад 150 зареєстрованих користувачів. Деякі з них – молоді науковці з інших міст України та Російської Федерації. І, головне, Рада молодих науковців не збирається зупинятися на досягнутому: серед найближчих планів – створення при сайті форуму, присвяченого науковій діяльності.

О. ІванінХарківський університет.
Загальноуніверситетська газета.
№ 16 (3905). Субота, 17 листопада 2007 р.

  • 85
 (голосов: 2)


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Новости по теме

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.