Преса про нас

Автор: Baudolino, дата публикации: 29 января 2009. Просмотров: 8221, комментариев: 0
Раду молодих науковців Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна в її сучасному вигляді створено за ініціативи молодих науковців університету на межі 80-90-х років XX століття. Передісторія організації сягає значно більш віддалених часів. У різний час її очолювали такі відомі науковці, як В. В. Скирда й О. А. Ручинська. Головним завданням РМН є створення та підтримання міждисциплінарних контактів між молодими науковцями Харківського національного університету.

У 2005 році за ініціативи новообраного голови Ради А. М. Домановського було запропоновано провести експеримент з організації повсякденної роботи РМН з використанням інтерактивного сайту.

Це дозволило легко уникнути кількох проблем, з якими зіштовхується будь-яка загальноуніверситетська організація: бюрократизації у повсякденній діяльності; неможливості рядовому члену брати активну участь у плануванні подальшої діяльності Ради, жорсткої прив'язки до часу та місця засідань тощо.

На практиці запропонований механізм означає, що рядовий член Ради може самостійно без будь-яких перешкод у письмовому вигляді внести свою пропозицію стосовно подальших заходів або ж просто розмістити інформацію про заплановану конференцію, конкурс, грант, іменну стипендію, освітній семінар тощо. Розміщена інформація автоматично буде доступна усім відвідувачам сайту.

На сьогодні адміністрація Ради з практичних міркувань намагається уникати бюрократизації процесу залучення нових членів, тому для приєднання достатнім є створити заявку на сайті, у якій повідомляється ім'я нового члена РМН та структурний підрозділ університету, і погодитися зі статутом організації. Заявки розглядаються та перевіряються протягом тижня, після чого молодий науковець приймається до складу Ради. За порядком на просторах сайту стежать члени адміністрації РМН, які репрезентують різні факультети ХНУ: Інга Іштван, Дмитро Павленко, Євген Кіося, Олена Полякова, Євген Петров, Марія Кошова. На тому таки сайті традиційно функціонують гілки, присвячені конкурсам, грантам, стипендіям, конференціям, презентаціям нових публікацій у сфері освіти та науки, анонсам культурних подій у Харківському університеті. Кожен дійсний член Ради може не лише ознайомитися з наведеною інформацію, але й використати сайт як своєрідну дошку оголошень відповідно до своїх наукових та освітніх інтересів. Зазвичай найбільшу зацікавленість з боку відвідувачів викликає можливість миттєво отримати детальну інформацію про конкурси студентських наукових робіт, дослідницькі гранти та стипендії, конференції та найближчі культурні події в університеті. На сьогодні РМН ХНУ є найбільш часто оновлюваним та відвідуваним серед усіх сайтів підрозділів ХНУ, об'єднуючи кілька сотень активних науковців не лише з Харківського університету, а й з інших вузів з усієї країни.

Від повсякденного швидкого обміну інформацією було зроблено крок до проведення круглих столів із актуальних для молодих науковців питань. «Специфіка української аспірантури», «Проблемні питання роботи з науковою періодикою», «Аспекти мовної підготовки молодих науковців» — з-поміж тих тем, що піднімалися протягом останнього року. У рамках круглих столів було обговорено загальні проблеми підготовки в українській аспірантурі, порівняно вітчизняну систему підготовки кадрів вищої кваліфікації з закордонним досвідом, обговорено особливості доступу українських вчених до міжнародних наукових видань, піднято проблему якісної підготовки в галузі іноземних мов тощо. Круглі столи привертають увагу молодих науковців не лише з Харківського університету, а й з багатьох інших науково-освітніх центрів України. Ініціатором та куратором останнього круглого столу з проблем мовної підготовки виступила випускниця факультету фундаментальної медицини університету кандидат медичних наук Олена Полякова, яка зараз працює в університеті м. Торонто (Канада). З результатами обговорення всі бажаючі можуть ознайомитися на сайті www-rmn.univer.kharkov.ua. Підсумки роботи круглих столів було надіслано до відповідних структур і комітетів Міністерства освіти і науки України.

Контакти, започатковані через спілкування в ході віртуальних столів, зазвичай переростають в окремі зустрічі для персонального обміну матеріалами та більш детального обговорення предметів спільного інтересу. Яскравим прикладом реальної працездатності зазначеного механізму став один з останніх круглих столів, що за ініціативи учасників переріс у самостійний освітній захід з використання бібліографічного програмного забезпечення, куратором якого виступив відповідальний редактор Ради, аспірант біологічного факультету Є. А. Кіося. У наш час надшвидкого зростання кількості публікацій традиційне укладання бібліографії виявляється непростим завданням, з яким неможливо якісно впоратися без використання спеціалізованих бібліографічних комп'ютерних програм. На жаль, нам нічого не відомо про те, чи існує централізоване навчання користуванню бібліографічним програмним забезпеченням у системі вищої освіти України. На рівні університету Рада власними силами спробувала заповнити цей пробіл. Сподіваємося, наша спроба не єдина й не остання, тим більше, що серед слухачів були й співробітники Центральної наукової бібліотеки Університету. РМН щиро вдячна заступнику декана історичного факультету доценту В. О. Кулікову за люб'язно надану можливість скористатися для проведення круглого столу комп'ютерним класом істфаку.

Зростання популярності Ради молодих науковців Університету за останні роки, на нашу думку, свідчить, що експеримент з реалізації інтерактивного сайту як інструменту повсякденного наукового спілкування членів Ради виявився вдалим. Як показала практика, сучасна реалізація сайту РМН є оптимальною для самоорганізації молодих науковців університету та сприяє поглибленню міждисциплінарних зв'язків серед різних підрозділів ХНУ. Зі створенням інтерактивних розділів на сайті Рада молодих науковців вперше в Університеті запропонувала своїм членам можливість створити власну «інтернет-візитку» з переліком власних наукових публікацій та описанням сфери наукових інтересів. Згодом запропонована ідея була перейнята окремими факультетськими сайтами.

За результати 2007 року діяльність Ради молодих науковців ХНУ було високо оцінено всеукраїнським Союзом обдарованої молоді України. їй присвячено окремий розділ у виданні «Обдарована молодь України: оцінка сучасного стану та поширення перспективного досвіду роботи з обдарованою молоддю у регіонах України». (Київ: ВМГО «Союз обдарованої молоді», 2008,156 с: іл.).

Рада запрошує ініціативних студентів старших курсів, аспірантів, молодих викладачів та наукових співробітників ХНУ активно використовувати ті можливості інтерактивного спілкування і підтримання міждисциплінарних контактів, що створені Радою на сайті www-rmn.univer.kharkov.ua, та брати всебічну участь у культурно-освітніх заходах РМН. Для найшвидшого зв'язку з керівництвом РМН завжди мож¬на використати e-mail: rmn@univer.kharkov.ua або skype: rmn_khnu.

А. ДОМАНОВСЬКИЙ, голова РМН,
В. ЧАБАН, співголова РМН,
Д. ПАВЛЕНКО, співголова РМН,
І. ІШТВАН, головний редактор сайту РМН.


Харківський університет. – Вівторок, 27 січня 2009 р. – № 1 (3924). – С. 1, 2.

  • 85
 (голосов: 1)


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Новости по теме

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.